Okresní organizace ČSV

Okresní organizace obsahuje 11 základních částí jako je nástěnka, seznam uživatelů a členů, přehled stanovišť, základní organizaci, vzdělávací akce, nastavení a přehled OO, statistiky, kroužky a úložiště.

 

Nástěnka přináší nejnovější události, ankety a aktuální stav týkající se okresní organizace.

- Záložka uživatelé obsahuje seznam uživatelů, kteří jsou v dané OO. Seznam uživatelů OO napravo nabízí rychlé vyhledávání. Do kolonky stačí napsat pouze část jména hledaného včelaře a systém automaticky tabulku vyfiltruje na část jména, které jste zadali (ukázat, jak se to odfiltruje). Tabulka standardně nabízí seřazení podle ID, aktivní či neaktivní, jména a příjmení, e-mailu, organizace, datumu vytvoření a posledního přihlášení.  Seřazení si však můžete změnit podle daného sloupce. Napravo v řádku včelaře najdete nabídku modrého tlačítka ,,Detail'' a červeného tlačítka ,,Odstranit''.

 

-   Detail obsahuje základní informace o uživateli, změnu hesla a historii přihlášení. V základních informacích najdete číslo uživatele, e-mail, jméno a příjmení, zda je včelař aktivní a kdy proběhl datum registrace. Veškeré změny je zapotřebí potvrdit kliknutím na modré tlačítko ,,Uložit''. 

-   Červené tlačítko ,,Odstranit'' nabízí možnost včelaře okamžitě z CIS odstranit, při kliknutí na něj se Vám zobrazí nové malé okno, které se Vás zeptá, zda opravdu chcete odstranit zvoleného uživatele.

 

Uživatelé mimo seznamu obsahují také možnost přidat nového uživatele. Uživatelské jméno může být v systému pouze jednou. V případě, že byste se potřebovali přihlásit na více organizací jako je například ZO a současně OO, případně ZO a vedoucí včelařského kroužku nebo jiné kombinace, kontaktujte prosím technickou podporu, která Vám zajistí možnost přihlašovat se, se stejnými údaji pro všechny uživatelské role. 

- U přidání nového uživatele je zapotřebí vyplnit všechny kolonky označené červenou hvězdičkou jako je e-mail, jméno a příjmení, heslo a heslo znovu pro kontrolu. Datum registrace je již automaticky předvyplněno. V případě, že byste na něco zapomněli systém by Vás dále nepustil a chybu Vám oznámil. Nového uživatele je zapotřebí potvrdit kliknutím na modré tlačítko ,,Uložit''.

 

Členové obsahují seznam včelařů, hledání včelaře a štítky OO.

Seznam včelařů kde máte možnost filtrovat podle typu včelaře a osoby, funkce, základní organizace nebo hledat mezi ukončenými včelaři. Dále pak podle žádosti o dotaci, datumu narození, obce a čísla stanoviště nebo štítku. Na základě vašeho zadání a kliknutí na modré tlačítko ,,Hledat'' se vám dole tabulka s členskou základnou aktualizuje a ukáže Vám všechny včelaře, kteří splňují kritéria vyhledávání. V případě, že byste chtěli filtrování zrušit stačí kliknout na šedé tlačítko ,,Zrušit filtrování''.  

 

Poznámka k typu včelaře:

  • Registrovaný člen je řádný člen ČSV, který je veden u jiné ZO, ale má na vašem území včelstva,
  • registrovaný nečlen je včelař, který není členem ČSV je evidovan u jiné ZO, ale má na vašem území včelstva,
  • řádný člen je včelař, který je členem ČSV a má včelstva na území Vaší ZO, 
  • nečlen je včelař, který není člen ČSV a má na území Vaší ZO včelstva,
  • zřizovatel včelařského kroužku je řádný člen ČSV může to být DDM, ZŠ apod, který má pod sebou veden včelařský kroužek.

 

Tabulka členské základny zde v kolonce napravo nabízí rychlé vyhledávání. Do kolonky stačí napsat pouze část jména hledaného včelaře a systém automaticky tabulku vyfiltruje na část jména, které jste zadali (ukázat jak se to odfiltruje). Vámi vyhledané kritéria si můžete nechat exportovat do excel souboru kliknutím na modré tlačítko ,,Exportovat''.

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.