Členské příspěvky

 

Členský příspěvek se skládá ze dvou částí. Obě jsou důležité, protože každá úroveň zajišťuje jiný servis pro včelaře.  

- první část jsou členské příspěvky pro sekretariát

- druhá část jsou členské příspěvky pro ZO

 

Sekretariát ČSV zajišťuje ZO zajišťuje
 • jednání na MZe ve prospěch včelaře
 • jednání na SZIF ohledně dotací
 • vytvoření a distribuci časopisu
 • dotovaná léčiva z Výzkumného ústavu
 • administrativní a právní podporu včelařům
 • organizaci včelařských soutěží
 • finanční a administrativní podporu včelařských setkání a výstav
 • pojištění a náhrady včelstev
 • podporu vzdělávacích akcí a včelařských kroužků
 • rozšiřování a údržbu CIS

 

 • komunikaci se včelařem
 • distribuci léčiv
 • ošetření včelstev
 • zajištění vyšetření vzorků měli
 • distribuci dotací
 • včelařská setkání

 

Dalším krokem je přejít do nastavení ZO sekce členské příspěvky. V horní části jsou již zmíněné členské příspěvky pro sekretariát, které nelze upravovat.

Hned pod nimi najdete členské příspěvky pro vaši ZO. Zde je zapotřebí zkontrolovat Nastavení příspěvků pro vaší ZO (vybírá se od členů). Po zkontrolování a úpravě je zapotřebí vše potvrdit kliknutím na modré tlačítko ,,Uložit''. (Ukázat)

Druhý krok, který jste již možná provedli v rámci zadávání dotace 1D je revize počtu včelstev, které má včelař zadané na stanovišti v kolonce Celkový počet včelstev. Revizi můžete provést v sekci členové a u každého řádného včelaře v záložce včelstva v detailu stanoviště upravte ,,Celkový počet včelstev''. Jakékoliv úpravy a doplnění potvrďte kliknutím na modré tlačítko ,,Uložit''.

 

Doporučujeme Vám vybírat příspěvky na léčiva i od nečlenů a registrovaných včelařů, kterým se zajišťují dodávky léčiv.

Pro usnadnění výběru členských příspěvků doporučujeme zaslat včelařům předpis pro platbu členských příspěvků a doporučujeme také vybírat členské příspěvky pomocí bankovních převodů. Postupy, které uvedeme za chvíli tomu velmi pomáhají. Mnohé banky nám již vyšly vstříc a včelařským spolkům dávají vedení účtu ZDARMA - neúčtují si žádné další poplatky. 

 

Při platbě bankovním převodem/platby kartou

Informujte hromadně členskou základnu, kolik bude každý z jednotlivců platit, pomocí hromadného e-mailu, tato funkce je tu proto, abyste nemuseli nic komplikovaně zasílat nebo pro každého zvlášť vytvářet zprávy. V sekci členové si zaškrtněte všechny včelaře, kterým chcete e-mail zaslat a klikněte nahoře na modré tlačítko ,,Poslat e-mail''. Otevře se Vám nové okno, ve kterém je zapotřebí v kolonce ,,Typ e-mailu'' vybrat možnost ,,Výzva k úhradě členských příspěvků'' jde o šablonu, která Vám automaticky předvyplní informativní obsah e-mailu společně s údaji pro platbu bankovním převodem s možností využít QR-KÓD pro platbu. Tuto šablonu si můžete libovolně v textu upravovat, tam kde najdete označení #mříž neboli hashtag, se nesmí slovo upravovat. Můžete jej přesouvat, komentovat, ale nesmíte změnit tvar, jedná se o slova níže:

#CISLO_CHOVATELE bude nahrazeno za skutečné číslo chovatele.

#ROZPIS_PRISPEVKU bude nahrazeno za rozpis příspěvků včetně celkové částky k úhradě.

#QRCODE bude nahrazeno za QR kód s platebními údaji.

 VZOR E-MAILU

Při platbě v hotovosti 

Při výběru členských příspěvků v hotovosti můžete opět hromadně informovat členskou základnu, kolik bude každý z jednotlivců platit, pomocí hromadného e-mailu, tato funkce je tu proto, abyste nemuseli nic komplikovaně zasílat nebo pro každého zvlášť vytvářet zprávy. V sekci členové si zaškrtněte všechny včelaře, kterým chcete e-mail zaslat a klikněte nahoře na modré tlačítko ,,Poslat e-mail''. Otevře se Vám nové okno, ve kterém je zapotřebí v kolonce ,,Typ e-mailu'' vybrat možnost ,,Výzva k úhradě členských příspěvků'' jde o šablonu, která Vám automaticky předvyplní informativní obsah e-mailu. Tuto šablonu si můžete upravit, kolonky s # mřížkou neboli hastagem můžete smazat, a upravit na Vámi požadovaný text.

VZOR E-MAILU

 

K obsahu e-mailu je možné nahrát i přílohu v kolonce ,,Přílohy''. Tento hromadný e-mail si můžete nechat zaslat jako testovací na Vaši e-mailovou adresu nebo adresu, kterou v kolonce uvedete. Tento hromadný email se odešle všem včelařům, kteří v profilu mají uložený e-mail, zde uvidíte, kterým členům se e-mail zašle a kterým ne. 

Zaslání zkušebního emailu potvrďte kliknutím na zelené tlačítko ,,Odeslat na testovací adresu''. V případě, že je vše v pořádku, klikněte na zelené tlačítko ,,Odeslat xx zvoleným členům''. Pokud se QR kód nezobrazí, členské příspěvky mohou členové zaplatit ručním zadáním platebního příkazu do banky. Jakmile máte zaslaný hromadný e-mail, můžete přejít do nastavení ZO sekce členské příspěvky kde máte dvě hlavní žlutá tlačítka ,,Přehled členských příspěvků'' a ,,Přehled členských příspěvků po důvěrnicích''.Po kliknutí na tlačítko ,,Přehled příspěvků,, se stáhne nebo rovnou zobrazí pdf soubor ,,Přehled příspěvků - TENTO SEZNAM SE NEODESÍLÁ NA SEKRETARIÁT'' v kolonce podpis nemusí být podpis, tento soubor slouží pouze pro vaše účely. Můžete si vložit poznámku zaplaceno na bankovní účet dne xx.xx.xxxx, nebo zaplaceno v hotovosti.

 

V průběhu vybírání členských příspěvků můžete provádět úpravy s počty včelstev dle aktuálního stavu, nebo ukončovat členy apod.

Až budete mít vše připravené, vraťte se do nastavení ZO sekce členské příspěvky, klikněte na zelené tlačítko ,,Uzavřít a spočítat příspěvky'' finance se uzavřou. Posledním krokem je kontrola v sekci Platby, kde se nám v seznamu nově objeví řádek o zaslání platby na Sekretariát ČSV. 

Nezapomeňte kliknout na potvrdit platbu a hlavně částku zaslat podle vygenerované platby.

 

Věříme, že se letos vše povede zvládnout rychleji a efektivněji v příslušných termínech.

 

Restrikce:

 • OO nedostane 15% s členských příspěvků

 • k 1.1. bude všem členům dané ZO ukončeno členství a neobdrží časopis

Nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám prosím zda v nápovědě něco chybí, nebo máme některou část vysvětlit podrobněji.